loader image

İşte Geldik, Buradayız!

Kültür, Sanat, Edebiyat Dünyasına Yeni Bir Soluk: Genç Yürekler

     Gençlerin kültür, sanat ve edebiyat yeteneklerine yer vermek ve onların her türlü sesi olmak amacıyla yola çıkan Genç Yürekler dergimiz, yayın hayatına merhaba, dedi. 48 sayfa ve renkli olarak yayımladığımız dergimiz, geçtiğimiz günlerde raflarda yerini aldı. Özellikle grafik ve tasarımı, oyucularımız tarafından büyük bir beğeni ile karşılandı. Usta kalemlerle genç yetenekleri bir araya getirdik. Ne de olsa gençlerin ustalarından öğreneceği çok şey var.

     Dergimiz Yayın Kurulu, geçtiğimiz günlerde 6. toplantısı için Hamamönü’nde İlkerim Kafe’de bir araya geldi. Okuyucular tarafından gelen ilk izlenim ve tepkiler bir bir değerlendirildi. Her bir yayın kurulu üyesi görüş ve önerilerini ifade etti. Toplantıda, dergimizin Sahibi ve Yayın Kurulu Başkanı Muhterem Şahin, Genç Yürekler’in amaç ve hedeflerine dair şunları söyledi:

     “Genç Yürekler, güzel ülkemizin her bölgesindeki gençlere ulaşarak onların kültür, sanat ve edebiyat dünyalarına hitap edecek, üç ayda bir çıkacak, ilim, irfan, hikmet, hakikat ve medeniyet ikliminde çizgisini sürdürecek bir yayın organıdır. Maksadı, hedefi ve faaliyet alanları; millî, manevî, insanî ve evrensel sorumluluklarla belirlenmiştir.

     Dergimizin hem kâğıt baskısı hem de dijital baskısı yayınlanacak; aynı zamanda web sayfası ve sosyal medya paylaşımları ile de gençlerin yazılarına ve her türlü çalışmalarına yer verilecektir. 15 kişilik Yayın Kurulu’muzun dışında; akademisyen, eğitimci, şair, yazar, uzman ve iş adamlarından oluşan, 24 kişilik Danışma Kurulumuz, tamamı gençlerden oluşan ve Türkiye’nin her bölgesinden dergimize sahip çıkan 95 Temsilcimiz bulunmaktadır.

     Kültür, sanat ve edebiyat dünyasında, adım attığımız her alanda, Ankara’da ve ülkemizin her bölgesinde onlarca etkinliği hayata geçirmeyi planlamaktayız. Konferanslar, paneller, çalıştaylar, yarışmalar, şiir şölenleri, konserler, spor müsabakaları, geziler, resim sergileri, fotoğraf sergileri, çay sohbetleri… gibi çok sayıda faaliyet için gençleri dergimize davet ediyoruz. Gerek yazı, gerek etkinlik, gerekse temsilcilik konusunda bize ulaşmak isteyen genç kardeşlerimiz, [email protected] e-posta adresimize yazarak ve 0532 289 02 49 – 0551 610 73 10 no’lu telefonlardan arayarak irtibat kurabilirler. Genç Yürekler’in uzun soluklu bir yürüyüşle, binlerce genç kalemin yetişeceği bir ocak olmasını temenni ediyorum. Hayırlı, uğurlu, bereketli olsun.”