loader image

Genç Adama Çağrı!

     Sevgili Genç Kardeşim!

     Sizi, selamların en güzeliyle, dostça, kardeşçe, muhabbetle ve en içten dua ile selamlıyoruz! Merhaba!

     Genç Yürekler dergisi, senin ve senin gibi yüreği kıpır kıpır atan; ülkesi, milleti ve insanlık için bir şeyler yapmak isteyen gönül erleri için çıkıyor.

     Okuyan, yazan, düşünen, sorgulayan, mücadele eden, üretmek isteyen ve bütün bunları etrafına bir ışık olup saçmak isteyen, temiz gönüllü yiğitlerin kültür, sanat ve edebiyatta okulu olmak için yayınlanıyor.

     Hayatın griftleştiği, insanların kendini kaybettiği, ellerin ve dillerin kirlediği, olayların ve olguların zihinleri alt üst ettiği bir dönemde; tertemiz bir ruh, pırıl pırıl bir kalp, dupduru bir zihinle; iyinin, doğrunun, güzelin, Hakk’ın ve hakikatin yanında olmak istiyorum, diyen arayışçıların sesi olmak için çabalıyor.

     Bu dergi, öğrenci harçlıkları ve birkaç gani gönüllü dostun omuz vermesiyle ayakta kalmaya çalışan mütevazı bir gençlik ocağıdır. Ülkemizin, eğitim dünyamızın; kültür, sanat, edebiyat ve gençlik hayatımızın içinde bulunduğu karmaşa ve sorunlara karşı, fikren ve zikren bir duruş sergileyen akılcı, bilimci, yenilikçi, değişimci, gelişimci, millî ve manevi değerlere bağlı; bir aşk, sevda, ilim, irfan, hikmet ve kitap mektebidir.

     Aziz Genç Kardeşim!

     Sizden; en içten, en açık, en kestirmeden bir talepte bulunuyoruz: Genç Yürekler Ailesi’ne sen de katıl! Bu işler sensiz olmaz! Sen, bizim için çok değerlisin! Ülkemizin, milletimizin, insanlığın geleceği için sen çok kıymetlisin! Ülkenin enerjisi, hayatın dinamiği, milletin gözbebeği sensin!

     Peki, Genç Yürekler Ailesine katılmak nasıl olur? Çok kolay…

     Okuyorsunuz, her şeyi okuyorsunuz. Okumak dolmaktır. Okumak, yeni dünyalar keşfetmektir. Okudukça ve düşündükçe, içinizden geçen ne varsa yazın ve bize gönderin! Bizimle paylaştığınız bütün duygu ve düşüncelerinizi, ya dergimizde ya web sayfamızda ya da sosyal medya hesaplarımızda yayınlayalım.

     Yeteneklisinizdir; resim/çizim yapıyorsunuzdur, karikatür çiziyorsunuzdur, fotoğraf çekiyorsunuzdur, geleneksel sanatlardan biriyle ilgileniyorsunuzdur; gönderin bize, mutlaka değerlendirelim.

     Bulunduğunuz il, ilçe, semt veya okulda temsilcimiz olun! Hangisini arzu ederseniz! Dergi temsilciliği, tamamen gönüllülük esasına dayalı, bir yardımlaşma ve dayanışma bağıdır.

     Bize ulaşmanız çok kolay… Dergimiz künyesinde yer alan iletişim bilgilerinden biriyle irtibat kurabilirsiniz. Her türlü bilgiyi vermeye, açıklamayı yapmaya hazırız.

     Haydi; içi temiz, gönlü güzel, cesur ve yürekli gençler; seni, sesini veya mesajını bekliyoruz.

     “Yazının ışığında geleceğe yürüyoruz.”