loader image

Neler Yaptık?

Genç Yürekler dergisi; gençlerin gönlünden, dilinden, kaleminden, fırçasından, objektifinden… ortaya çıkan kültür, sanat ve edebiyat eserlerinin hayat bulduğu, kıymet verildiği, değerlendirildiği mütevazı bir okuldur. 

Bu duygu, düşünce ve gayeyle yola çıkan Genç Yürekler; ülkemizin değerli ustalarını derginin sayfalarına taşıyarak, adeta usta-çırak ilişkisinin yaşandığı bir atölye özelliğini de barındırmaktadır. Bundan dolayı Genç Yürekler dergisinin her sayısında usta kalemlerle genç kalemleri bir arada görme imkanına sahip olacaksınız. Dergimiz, 18 kişilik Yayın Kurulu, 28 kişilik Danışma Kurulu ve 83 kişilik Temsilcisi ile Türkiye’nin her bölgesine sesini duyurmaya çalışan; kültürel, sanatsal ve edebi çizgisiyle geleceğe umut, heyecan ve coşku katacak bir gençlik ailesidir.  

Bunu Ocak 2020 tarihinde çıkardığımız ilk sayı ile ispat ettik. İlk sayı ile büyük bir beğeni ve teveccüh ile karşılandık. Birinci sayımız kısa sürede tükendi. Hemen 2. sayımızın hazırlıklarına başladık. İkinci sayımız için genç kalemlerin ilgisi oldukça fazlaydı. Biz de gençlere daha fazla yer açtık sayfalarımızda.

Aralık 2019 tarihi itibariyle açtığımız Facebook, Instagram, Twitter ve YouTube hesaplarımız da en az dergimizin kağıt baskısı kadar ilgi gördü. Neredeyse her gün yaptığımız paylaşımlar birçok genç tarafından beğenildi, yorumlar yapıldı; görüş ve öneriler ile bizlere yürekten destek oldular. Buradan hem dergimizin kağıt baskısını alarak okuyup inceleyen, eleştiren, duygu ve ve düşüncelerini paylaşan hem de sosyal medya hesaplarımızda bizleri takip eden ve yine yorumları ile bizlere ışık tutan bütün takipçilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.