loader image

Neler Yapacağız?

Genç Yürekler dergisi; sadece kağıt baskısıyla, sosyal medya hesaplarıyla ve web sayfasıyla değil, önümüzdeki süreçte yapmayı planladığı birçok etkinliği ile gençlerimiz için yeni bir çekim merkezi olacaktır. Peki neler yapmayı planlıyoruz? Sayalım:
a) Başta Ankara, İstanbul, İzmir, Konya, Gaziantep, Van, Erzurum, Adana, Trabzon ve Bursa olmak üzere bütün il ve ilçelerde kültür, sanat ve edebiyat atölyeleri kuracağız.
b) Ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin katılacağı makale, deneme, hikaye ve şiir yazma yarışmaları düzenleyeceğiz. (Ayrıca güzel şiir okuma yarışmaları tertip edeceğiz.)
c) Gençlerin ilgisini çeken konularda veya talep ettikleri kültürel alanlarda il, ilçe ve okul bazında; seminer, konferans, çalıştay, panel, sohbet programları organize edeceğiz.
ç) Türkiye’nin her bölgesinde, (il, ilçe, okul bazında) usta yazar ve şairler ile genç kalemleri buluşturup imza günleri ve söyleşi programları yapacağız.
d) İl, ilçe veya okul bazında, gençlerimiz için ünlü sanatçılarımız veya amatör sanatçılarımızın vereceği konserler tertip edeceğiz.
e) Okullarda, kültür-sanat merkezlerinde, fuar alanlarında, metrolarda veya uygun mekanlarda resim, fotoğraf, karikatür veya geleneksel sanatların sergilendiği sergiler açacağız.
f) Güzel ülkemizin kültürel değerlerini yakından görmek, incelemek, fotoğraflar çekmek ve gençlerin kaynaşmasını sağlamak için geziler organize edeceğiz. 
g) Sosyal medya mecralarından belli zamanlarda; canlı konser, sohbet, toplantı, şiir okuma seansları, yarışmalar, anketler… gibi muhtelif programlar yapacağız. 
ğ) Liselerin ve üniversitelerin güzel sanatlar bölümleri ile ortaklaşa çalışmalar yaparak millî kültür, millî sanat ve millî edebiyatımıza gençlerin yönelimlerini sağlayacağız.
h) Millî, manevi, insani, ahlaki, ailevi, ilmi ve evrensel değerlerden beslenerek, 21. yüzyılda yeni Yunus Emre’lerin, Itrî’lerin, Karacaoğlan’ların, Dadaloğlu’ların, Ömer Seyfettin’lerin, Mehmet Akif’lerin, Yahya Kemal’lerin, Halide Edip’lerin, İbrahim Çallı’ların, Necip Fazıl’ların, Âşık Veysel’lerin, Cengiz Aytmatov’ların, Cengiz Dağcı’ların, Bahtiyar Vahapzade’lerin, Barış Manço’ların, Cem Karaca’ların Neşet Ertaş’ların… çıkması için çabalayacağız.
Türk gençliği, mazisinden beslenerek atiye bir güneş gibi doğabilecek güç, yetenek ve imkana sahiptir.
Aydınlığın kaynağı kitaptır. 
Biz de onun için, “Yazının ışığında geleceğe yürüyoruz.”